محل تبلیغات شما
در میان فرزندان امام کاظم(ع) بعد از امام رضا(ع) کسی در شرافت و فضیلت همسنگ و همتای فاطمه معصومه(س) نمی باشد. در شان و جلالت و فضیلت او همین بس که وقتی نزد امام صادق(ع) بحث قم و شرافت آن پیش آمد، امام صادق(ع) فرمود: " . بانویی از فرزندان من در آن جا دفن خواهد شد که فاطمه دختر موسی نام دارد و با شفاعت وی همه شیعیان وارد بهشت می­شوند."

فاطمه ثانی، دخت گرامی امام موسی بن جعفر(ع)، حضرت معصومه(س) که تحت عنوان کریمه اهل بیت(س)» در میان شیعیان مشهور است، دارای القاب شریفی چون؛ طاهره، حمیده، بره، رشیده، تقیه، نقیه، مرضیه، سیده، رضیه، اخت الرضا، صدیقه، شفیعه روز م است که نام مادر گرامی اش نجمه و در اول ذیقعده سال 173 هجری در مدینه به دنیا آمد.

فاطمه ثانی چه کسی است؟
حضرت فاطمه معصومه 10 ساله بود که پدر گرامی اش حضرت موسی ابن جعفر(ع) به شهادت رسید و از آن پس به وصیت پدر، سرپرستی این بانوی بزرگوار و دیگر فرزندان امام هفتم بر عهده امام رضا(ع) قرار گرفت.

با آنکه امام موسی بن جعفر(ع) غیر از فاطمه معصومه(ع)، دختران دیگری نیز داشت. در میان همه آنان، تنها اوست که دارا امتیازات والایی بوده است. زیرا او همچون جده اش حضرت زهرا(س) در علم و عمل و شرافت و قداست و کمالات، گوی سبقت را از دیگران ربود و به راستی حضرت معصومه، فاطمه ثانی و تجلی دوباره ام الائمه و آینه دار وجود حضرت صدیقه طاهره و جلوه گاه جمال و اوصاف برجسته مادر گرامیش فاطمه زهرا (س) بوده است. به ویژه آنکه هر دو با رنج زیستند، هر دو چون گل محمدی عمری کوتاه داشتند و هر دو فاطمه بودند.

زینب امام رضا علیه السلام

کرامات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها از زبان علماء

دلیل عدم ازدواج حضرت معصومه و دیگر دختران امام موسی کاظم(ع)

فاطمه ,ع ,امام ,س ,حضرت ,معصومه ,هر دو ,فاطمه معصومه ,جعفر ع ,فاطمه ثانی ,در میان

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نمایندگی فروش بیسیم کنوود و موتورولا|09122211174 Rita's notes هفت و چهار بختیاری وبلاگ طرفداران شادمهر عقیلی خرید ممبر کانال تلگرام (ایرانی و فیک) Translation distafason goldcamomer نزد رسول الله، مادرم حضرت زهرا و یکایک اجدادم؛ به وسعت و کیفیتی که بارها گفتم سر"ثانیه"جلوتو میگیرم. که فقط خدا میدونه من و اطرافیانم الان چه crisingoodro