محل تبلیغات شما
طبق نص صریح علمای رجال در میان فرزندان امام کاظم(ع) بعد از امام رضا(ع) کسی در شرافت و فضیلت همسنگ و همتای فاطمه معصومه(س) نمی باشد. در شان و جلالت و فضیلت او همین بس که وقتی نزد امام صادق(ع) بحث قم و شرافت آن پیش آمد، امام صادق(ع) فرمود: الا وان قم الکوفه الغیره، الا ان الجنه ثمانیه ابواب، ثلاثه منها الی قم، نقبض فیها امراه هی من ولدی و اسمها فاطمه بنت موسی، و تدخل بشفاعتها الجنه باجمعهم».

قم کوفه کوچک است و بهشت هشت در دارد، سه در از آنها به روی قم باز است و بانویی از فرزندان من در آن جا دفن خواهد شد که فاطمه دختر موسی نام دارد و با شفاعت وی همه شیعیان وارد بهشت می­شوند». شفاعت جمیع شیعیان مقام والایی است که به اشخاص عادی، اعطا نمی شد. چنانکه فراز پایانی زیارتنامه حضرت معصومه(س) طبق نقل امام هشتم(ع) به این حقیقت اشاره دارد: یا فاطمه اشفعی لی فی الجنه فان لک عندا. شان من الشان.

یکی از القاب مشهور حضرت فاطمه، دختر موسی بن جعفر(ع) معصومه» است که این سؤال را در پی دارد که آیا این لقب، به دلیل عصمت» آن بزرگوار است؟ در پاسخ باید گفت: آری! آن گونه که در روایت آمده، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) فرمود: من زار المعصومه بقم کمن زارنی». هرکس معصومه(س) را در قم زیارت کند، مثل کسی است که مرا زیارت کرده است.

امام رضا(ع) در این روایت، دو مطلب را بیان فرمود: اول اینکه: آن حضرت را به لقب معصومه نامید. دوم اینکه: زیارتش را همسنگ زیارت خودش، (یعنی امام معصوم) قرار داد. از آن جایی که سخنان امام(ع) از گزاف و اغراق و غلو منزه است، این سخن گهربار بر عصمت حضرت معصومه(س) دلالت دارد.

زینب امام رضا علیه السلام

کرامات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها از زبان علماء

دلیل عدم ازدواج حضرت معصومه و دیگر دختران امام موسی کاظم(ع)

ع ,امام ,معصومه ,فاطمه ,س ,حضرت ,معصومه س ,است که ,را در ,ع فرمود ,حضرت معصومه

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

klimdingbordia کلبه کوچک تنهایی من مدیریت| مدیریت تبلیغات، مدیریت برندینگ، مدیریت بازاریابی nyoslamanwo kelgefulpi هزینه تبلیغات متنی سعیدبلاگ گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه مازندران clicanfulmi